Sport

Bieg Rzeźnika – wszystko co musisz wiedzieć (dystans, trasa, trudność)

Bieg Rzeźnika – wszystko co musisz wiedzieć (dystans, trasa, trudność)

Sport i aktywność fizyczna to klucz do utrzymania dobrej kondycji naszego ciała i ogólnej sprawności organizmu. Coraz więcej osoby wyraża chęć brania udziału w różnorodnych biegach i festiwalach sportowych. Wydarzenia gwarantują niesamowitą zabawkę, frajdę, doping do pokonywania własnych barier, a także zapewniają zachowanie wspomnień na długi czas. Bieg Rzeźnika to niesamowita atrakcja dla osób kochających piękno natury, wysiłek fizyczny i wzajemną rywalizację. 

Trasa Biegu Rzeźnika 

Całe wydarzenie organizowane jest w przepięknie położonej i malowniczej miejscowosci Cisna w Bieszczadach. Bieg rzeźnika obejmuje pętlę zieloną i pętlę niebieską. Star i meta są w tej samej miejscowości. 

Pętla niebieska 

Przebieg trasy jest niesamowicie interesujący. Bieg zaczynamy od wspinaczki czerwonym szlakiem na masyw Jasła na Wyżną i Rożki. Wspinamy się dalej na masyw Hyrlatej, a następnie w dół do Solinki. Biegniemy w pobliżu stacji kolejki w Balnicy, przez wioskę Maniów. Kolejnym etapem do zaliczenia stanowi przełęcz Żebrak gdzie dobiegamy do standardowej trasy Biegu Rzeźnika. Czerwonym szlakiem wracamy do Cisnej.

Pętla zielona 

Różni się od pętli niebieskiej. Od miejscowości Cisna biegniemy czerwonym szlakiem do Różek i kontynuujemy bieg prosto, dalej czerwonym szlakiem. Zmiana szlaku następuje dopiero przy zbiegu z Ferreczatej, gdzie skręcamy w szustrówkę. Tutaj trasa będzie stopniowo zmieniać się w drogę, która doprowadzi nas do szczytu Paportna. Następnie kierujemy się do Okrąglika, gdzie znowu szlakiem czerwonym dobiegamy do miejscowości Cisna. 

Dystans 

Standardowy dystans wersji Biegu Rzeźnika wynosi 82.7km. Suma przewyższeń wynosi  3540 metrów. Dla wyjątkowo ambitnych istnieje rozszerzona wersja biegu, na którą dodatkowo składa się pętla żółta. Dystans Biegu Rzeźnika Hard Core wynosi 107.7 km. Jest do dodatkowe przedłużenie trasy o 25km. 

Trudność 

Bieg rzeźnika jest wydarzeniem dla osób posiadających bardzo dobrą kondycję fizyczną. To wymagający bieg, którego ukończenie nie należy do najprostszych. Dodatkowym utrudnieniem jest teren górzysty, na którym ma miejsce cały festiwal. Bieganie po równym, prostym terenie jest o wiele prostsze. Tutaj oprócz bardzo długiego dystansu, zawodnicy muszą pokonywać również spore przewyższenia. Ukończenie biegu jest nielada umiejętnością, na którą uczestnicy muszą pracować bardzo długi czas. Jest to jednym słowem bieg bardzo wymagający, dla osób szalenie ambitnych. 

Informacje 

Star i meta mają miejsce w miejscowości Cisna. Bieg Rzeźnika  należy kontynuować w wyznaczonej kolejności pętli przez organizatora wydarzenia. Czas nie ulega zatrzymaniu w trakcie przerwy uczestnika między pętlami.

Bieg Rzeźnika ma ograniczony czas, w którym uczestnicy muszą pokonać założony dystans. Start biegu jest o północy, o godzinie 24:00, a meta zamykana jest o godzinie 20:00 w akompaniamencie zachodu słońca. W Biegu Rzeźnika wziąć udział mogą osoby, które mają ukończone 18 lat, albo 16 lat ale posiadają zgodę przedstawiciela ustawowego albo opiekuna prawnego. Uczestnicy muszą posiadać oświadczenie od lekarza, że nie mają przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w festiwalu jest płatny.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.