Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
O lidze
Liga Biegów Górskich to doskonale znana biegaczom klasyfikacja. Funkcjonuje od 2009 roku, a jej twórcą jest Dominik Ząbczyński (biegigorskie.pl). Od 2016 roku sponsorem tytularnym cyklu jest marka sportowa Dare 2b.
 
W jej skład wchodzą najbardziej znane, lubiane i prestiżowe biegi górskie, organizowane przez cały rok w polskich górach. To około 150 zawodów, składających się często z kilku dystansów, więc samych biegów jest przynajmniej dwa razy więcej. Wszystkie je odnajdziemy w szczegółowym kalendarium Ligi. Każdy ma szansę wybrać swój ulubiony dystans, miejsce i rodzaj imprezy. Sprawdźcie w naszym kalendarzu!

Na te najważniejsze zawody trzeba zapisać się na kilka miesięcy naprzód, w niektórych o miejscu wśród wybrańców decyduje losowanie, bo wszyscy chętni nie mieliby szans wystartować, a organizatorzy nie byliby w stanie zapewnić im należytego bezpieczeństwa. Ale nawet jeśli nie załapaliśmy się na najbardziej prestiżowe imprezy, nadal mamy ogromny wybór innych równie dobrze zorganizowanych zawodów. Te, zakwalifikowane do Ligi Biegów Górskich Dare 2b, wyróżniają się wysokim poziomem organizacyjnym, przyjazną atmosferą i profesjonalną obsługą zawodników.
 
Za uczestnictwo w biegach naliczane są punkty. Dotyczy to zarówno amatorów, jak i zawodników wyczynowych. Do końcowej klasyfikacji liczy się 12 najlepszych wyników danego zawodnika. Nagrody za całoroczną rywalizację funduje marka Dare 2b.

 
 TFB (130)

Dare 2b to brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny.

Produkty Dare 2b powstają w ścisłej współpracy ze sportowcami z Dare 2b Team – reprezentującymi różne dyscypliny sportu. W skład polskiego teamu Dare 2b wchodzi kilkoro biegaczy: Iwona Januszyk, Anna Kącka, Kamil Klich i Paweł „Pigmej” Krawczyk.

 
606_1507_x