Siłownia

Pierwszy dzień na siłowni – jak zacząć?

Pierwszy dzień na siłowni – jak zacząć?

Jeśli odkładałeś pójście na siłownię przez długi czas, teraz jest dobry moment, aby zacząć. Chodzenie na siłownię nie tylko pomoże Ci się zrzucić te dodatkowe kilogramy i zadbać o kondycję, ale także trzymać z dala od niezdrowych pokus, takich jak śmieciowe jedzenie i fast food. Jeśli czytasz ten artykuł, oznacza to, że w końcu zdecydowałeś się podjąć działanie i wybrać się na siłownię. Świetnie! Postawienie stopy wewnątrz siłowni po raz pierwszy może być dość stresujące. Dzięki tym prostym wskazówkom, rozpoczęcie ćwiczeń na lokalnej siłowni nie będzie aż takie złe!

Sprawdź wyposażenie siłowni zanim pójdziesz na trening

Zanim zaczniesz trening, ważne jest, aby przyjrzeć się wyposażeniu siłowni i wiedzieć, jak z niego korzystać. Nie chcesz rozpocząć sesji treningowej tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie możesz użyć maszyny lub ciężarów, których potrzebujesz. Dowiedz się harmonogramu swojej siłowni. Niektóre siłownie mają harmonogramy, w których można zapisać się z wyprzedzeniem, aby zarezerwować slot dla siebie w określonym czasie, podczas gdy inne mają otwarty harmonogram, co oznacza, że możesz iść i trenować w dowolnym momencie. Pierwszy typ siłowni jest najlepszy dla początkujących, ponieważ można iść w godzinach poza szczytem i uzyskać maksymalną uwagę od personelu siłowni. Powinieneś również wiedzieć, jak długo każda maszyna zajmuje, aby zakończyć jeden pełny zestaw. Na przykład maszyna do wyciskania nogami zajmuje około 15 do 20 sekund na jeden pełny zestaw. Jeśli jesteś na siłowni, gdzie ludzie dzielą się maszynami, ważne jest, aby wiedzieć, ile czasu masz między zestawami, aby nie wstrzymywać innych od zakończenia ich treningu.

Jak się ubrać na siłownię?

Ubiór na siłownię to przede wszystkim wygoda, ale to, co nosisz na siłowni, powinno również chronić cię przed urazami. Oto kilka ważnych wskazówek, o których należy pamiętać, ubierając się na siłownię. – Zawsze noś buty – Bez względu na to, jaki rodzaj ćwiczeń wykonujesz, zawsze noś buty. Nie tylko będą one chronić Twoje stopy przed różnymi maszynami na siłowni, ale także utrzymają Twoje stopy w czystości. – Noś oddychające tkaniny – Aby zapobiec gromadzeniu się potu, warto nosić tkaniny, które pozwalają skórze oddychać. – Noś odpowiednią bieliznę – Nie tylko zapobiegnie ona otarciom, ale także będzie wchłaniać pot i chronić przed infekcjami. – Noś odpowiednią odzież wierzchnią – Podczas gdy nie musisz nosić kurtki podczas biegu na bieżni, dobrze jest ją nosić podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu. – Noś odpowiedni strój sportowy – Podczas gdy możesz nosić zwykłe szorty i t-shirty, istnieją specjalne ubrania przeznaczone do ćwiczeń.

Nie bój się prosić o pomoc

Jeśli jesteś początkujący i nie wiesz, jak korzystać z niektórych urządzeń na siłowni, nie bój się poprosić o pomoc. Nie myśl, że marnujesz czas pracowników siłowni lub że są oni na ciebie zirytowani. Ludzie na siłowni są po to, aby Ci pomóc i oczekują, że będziesz zadawał pytania. Jeśli nie usłyszą żadnych pytań, mogą pomyśleć, że wszystko jest zrozumiałe samo przez się i nie wykonują swojej pracy. Ważne jest, aby pamiętać, że nie musisz wiedzieć, jak korzystać z każdej maszyny na siłowni. Istnieje wiele maszyn, które można wykorzystać do kilku różnych ćwiczeń. Jeśli jest maszyna, której chcesz użyć i nie wiesz, jak ją obsługiwać, poproś kogoś o pomoc. Jeśli nie znasz nazwy maszyny, po prostu powiedz, że chcesz użyć maszyny ________. Większość pracowników siłowni będzie bardziej niż szczęśliwa, aby pomóc.

Pamiętaj o rozgrzewce

Zanim zaczniesz swój trening, ważne jest, aby najpierw się rozgrzać. Nie tylko pomaga to zmniejszyć ryzyko kontuzji, ale także zwiększyć ogólną wydajność na siłowni. Kiedy powinieneś się rozgrzać? Przed każdą sesją treningową. Ale dlaczego? Rozgrzewka pomaga zwiększyć przepływ krwi do mięśni, co zwiększa ich elastyczność i zakres ruchu. Pomaga również zmniejszyć skurcze mięśni i ból stawów. Ćwiczenia rozgrzewające, takie jak rozciąganie, jogging w miejscu lub chodzenie w miejscu, są łatwe do wykonania i pomogą Ci zapobiec kontuzjom, gdy rozpoczniesz właściwy trening. Kiedy należy ochłonąć po treningu? Natychmiast po zakończeniu sesji treningowej. Dlaczego? Schłodzenie pomaga przywrócić tętno do normalnego poziomu po treningu. Pomaga również zmniejszyć bolesność mięśni i przygotowuje organizm do odpoczynku i regeneracji.

Chodzenie na siłownię to świetny sposób na uzyskanie kondycji i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Ale, ważne jest, aby upewnić się, że robisz właściwe rzeczy, aby uzyskać jak najwięcej ze swoich treningów. Dzięki tym wskazówkom, będziesz mógł zacząć chodzić na siłownię i jak najlepiej wykorzystać swoje sesje treningowe. Pamiętaj, że to wymaga czasu, aby uzyskać kształt i nie należy oczekiwać wyników z dnia na dzień. Z konsekwentnego wysiłku i zdrowej diety, będzie można osiągnąć swoje cele fitness w krótkim czasie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.