Sport dla większości z nas stanowi ważną dziedzinę życia. Piłka nożna, koszykówka, tenis ziemny i stołowy, zapasy, boks, jazda konna, żużel, zmagania lekkoatletów i szczypiornistów, formuła 1 i tak można bez końca wymieniać dyscypliny sportowe, które obserwujemy na ekranie telewizora. Pasjonują nas, wyzwalają dużo emocji, relaksujemy się, odpoczywamy, sport jest częścią naszego życia. Każdy ma swoją ulubioną dyscyplinę sportu.
Jak zapewnić sobie komfortowe oglądanie sportu w telewizji?
Wielu pasjonatów sportu na ekranie tylko ze względu na tę cechę, wybiera telewizory o największych gabarytach. Im większy ekran, tym większy komfort oglądania rywalizacji sportowej na ekranie. A o to przecież chodzi! Niektóre modele telewizorów osiągają nawet 75 cali i więcej. Idealnie nadają się do salonu, gdzie przebywamy najczęściej w ciągu dnia. W takim miejscu można z powodzeniem urządzić spotkanie z przyjaciółmi i wspólnie przeżywać emocje sportowe. Sport na ekranie małego odbiornika nie jest tak pasjonujący. Zagorzali kibice sportu już dawno się o tym przekonali.
Sport na ekranie w świetle statystyk – jakie odbiorniki TV kupujemy?
Wiele badań wskazuje na to, że kupujemy coraz większe telewizory. W świetle ostatnich statystyk, 20 proc. Polaków wybiera telewizory 65-calowe i większe! A jeszcze kilka lat temu modelami, które najchętniej wybieraliśmy, były ekrany 32-calowe. Okres pandemii zmienił tę sytuację diametralnie. Częste przebywanie w domu spowodowało, że zapragnęliśmy posiadać odbiorniki większe. Im większy, tym lepszy komfort oglądania sportu na ekranie, filmów przyrodniczych, fabularnych, popularnonaukowych i kreskówek dla dzieci. Sam fakt zamknięcia stadionów i innych obiektów sportowych wpłynął na decyzję o zmianie telewizora na większy.
Wszystko wskazuje na to, że ten właśnie trend do zakupu coraz większych telewizorów utrzyma się w przyszłości. Popyt na odbiorniki o coraz większej przekątnej, staje się znakiem czasu. Chcemy odczuwać w domu wrażenia podobne jak w kinie. Większy obraz, to jakby lepsze odwzorowanie rzeczywistości. Mamy silniejsze wrażenie, że to, co dzieje się na ekranie, jest bardziej realne, prawdziwe i silniej nas porusza. Możemy dostrzec najmniejszy szczegół i mniej rzeczy umknie naszej uwadze.
Na dużym ekranie więcej można zobaczyć
Film czy sport na ekranie małego odbiornika nie daje możliwości skupienia się na detalu, np. wyrazie twarzy piłkarza strzelającego gola czy jego ubiorze. Na dużym ekranie mamy wszystko podane jak na tacy, postacie i przedmioty są o wiele bardziej widoczne. Widzimy dokładniej i więcej. To jedna z naszych cech, która skłania nas do zakupu coraz większych telewizorów.
Duży ekran integruje ludzi
Wydarzenia sportowe na ekranie dużego telewizora to okazja do spotkań w gronie rodzinnym i przyjaciół. Wspólne oglądanie meczu, zawodów sportowych w różnych dyscyplinach sportowych sprawia, że chętniej przebywamy z sobą. Każdy uczestnik spotkania może bez zbytniego wysiłku obserwować rywalizację sportową na ekranie 75-calowym lub większym. Nie ma problemu, że ktoś widzi lepiej i więcej, a drugi mniej. Wszyscy mają podobny komfort w oglądaniu sportu na ekranie. Telewizja zawsze jednoczyła ludzi – w wymiarze bezpośrednim (osoby zgromadzone przy jednym odbiorniku), jak i pośrednim (każdy ma w domu TV i wie, co się dzieje w świecie). Sam jednak fakt, że ekrany telewizorów są coraz większe, pomaga we wspólnym śledzeniu rywalizacji sportowej na ekranie.